Charakterystyka różnych rodzajów zapięć kolczyków

Chcesz kupić srebrne kolczyki? Skieruj się na tę stronę.

Kupując kolczyki warto wziąć pod uwagę nie tylko ich kształt, materiał, z którego są wykonane, oraz design, ale również na zapięcie. Oto zwięzła lista najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak np. w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia znaczny komfort noszenia i często jest stosowane w biżuterii art deco. Słabym punktem tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest nosić je latem, kiedy nie nakładamy odzieży z postawnym kołnierzem, czapek ani szali.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie popularny jak tradycyjny bigiel, ale prostszy w zakładaniu, za sprawą odchylanej tylnej “klapce”. Na co dzień używa się ich przy cenniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Znakomite rozwiązanie dla tych, którzy nie postanowili nie przekłuwać uszu. W dzisiejszych czasach właściwie sporadycznie stosowane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, z reguły złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki wykorzystywane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma nikłą możliwość rozpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo dostaniemy wszędzie. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii i niedużych kulek.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]