Jak robi się topaz mistyczny?

Jeśli chcesz zamówić topaz mistyczny, odwiedź ten adres.

Wspaniały blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna szczycącego się wielkim uznaniem miłośników ozdób. Mimo że na początku mogłoby się wydać, że to odmienny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są rezultatem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany działaniu wysokiej temperatury i powlekany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – kolory

Kolory, które ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, jakim jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż topaz ma purpurowy odcień, niebieski z kolei jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre efekty przynosi wykorzystywanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak w poprzednim akapicie napisaliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie używają go zatem do wyrobu wisiorków, pierścionków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się także w pracy. Istotna jest też mnogość barw, dzięki której prościej możemy dobrać ozdoby do danej kreacji.