Ponadczasowa srebrna biżuteria

Więcej w temacie srebrna biżuteria sklep internetowy na www.bizutik.pl.

Jest z człowiekiem od stuleci i pomimo pojawienia się wielu nowatorskich wzorów, naprawdę mało się zmieniła. Biżuteria stale pełni tę samą funkcję – jest swoistą dekoracją człowieka i pozwala na oddanie swojego charakteru. Nic więc dziwnego, iż biżuterię równie chętnie zakładają panie oraz mężczyźni, dzieci oraz ich rodzice, osoby z najróżniejszych grup społecznych. Bez względu na to, które wzory lubimy, prawie zawsze biżuteria jest produkowana z tych samych materiałów – najczęściej ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria jest tak często wybierana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by wytrzymały co najmniej pięć dekad?

Plusy srebrnej biżuterii

Głównym atutem srebrnej biżuterii jest niewątpliwie fakt, że jej używanie daje szansę uniknąć różnych powikłań. Srebro jest antyseptyczne, więc noszenie srebrnej biżuterii bywa zalecane osobom, które niedawno przekłuły uszy. Nie możemy zapomnieć też o jego wyglądzie, który idzie w parze ze stosunkowo niewielkimi kosztami zakupu.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro posłuży wiele lat, ale należy odpowiednio o nie zadbać. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – nietrudno ją zarysować czy uszkodzić w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria musi też być czyszczona w wodzie z denaturatem czy amoniakiem. Należy trzymać ją w szkatułce z delikatną tkaniną – nie dopuścimy tak do jej uszkodzenia.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]