Srebrna biżuteria z ametystami

Ametysty kupisz na www.ametysty.com.pl.

Ametyst to według wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Brazylii, Mozambiku, Urugwaju i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. Współcześnie, znajdziesz go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Kolczyki czy bransoletki z ametystami warto nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w biurze. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.