srebrne wisiorki, srebrne zawieszki, zawieszki

Wisiorki srebrne – duży wybór

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez artystów surowców. Nie powinno to dziwić – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – metal ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Detergenty dla wyprodukowanych ze srebra ozdób bywają szkodliwe. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc stosować ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie mycia naczyń koniecznie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy znaleźć pudełka wyściełane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze znosi również styczność z wilgocią czy słońcem, które mogą sprawić, że straci kolory albo się odkształci. Zanim schowamy parę ozdób do pudełka, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną szmatką lub włożyć do plastikowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra należy użyć letniej wody z dodatkiem soli – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy używać delikatnych ścierek – twarde potrafią uszkodzić powierzchnię.