Budowa domów z bali – budownictwo w technologii zrębowej

Zajrzyj tu i dowiedz się, komu zlecić budowę domów z bali.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego rodzaju wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które układa się w bardzo charakterystyczny sposób. To stara metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii wyglądają nadzwyczaj pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niesamowita atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. Na skutek tego domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i bardzo drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które nierzadko generują ogromne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą prawidłowo konserwowane, przetrwają w nienagannym stanie całe lata. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego także pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali najczęściej zobaczyć można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są dzisiaj popularne również w innych regionach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, co sprawia, że są odporne na wilgoć i inne czynniki pogodowe. To właśnie z tego powodu domy budowane z bali mogą być wznoszone we wszystkich zakątkach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna

Decydując się na dom z bali, trzeba pamiętać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć fachowcom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie ukażą się nieprzyjemne niespodzianki.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]