Co warto wiedzieć o podporach szalunkowych?

Dowiedz się więcej o podporze stropowej.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się je stosuje? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich funkcja

Pośród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy typ stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można pokryć strop cementem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną rolę pełnią również drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala używać ich w rozmaitych sytuacjach. Zwykle na rynku dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną wytrzymałością, są także łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także elementy produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się nowatorskimi rozwiązaniami, wysoką jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w niekorzystnych warunkach. Aktualnie wiele firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]