Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Sklejkę szalunkową Kraków znajdziesz na sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to podstawowy komponent szalunków. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jednak przeważnie wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować obiekty z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Dlatego obecnie stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z różnych gatunków drewna – przeważnie z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma służy także wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]