O zaletach usługi wynajmu szalunków

Sprawdź ofertę wypożyczalni szalunków na abcszalunki.pl.

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, lecz można zaobserwować także wersje zrobione z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie odpowiednich rezultatów. Niestety z uwagi na spore koszty nie wszystkie ekipy remontowe posiadają własne szalunki. Jeśli będą potrzebne, mogą wszak zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to dziś naprawdę popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich ekip?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak przed chwilą wspomnieliśmy, są one w tym celu niezbędne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej firmy, warto sprawdzić atuty, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy do roku będzie bardziej korzystne niż ich zakup. Warto wspomnieć również o komforcie, ponieważ trzymanie rzadko używanych szalunków może powodować duże wydatki.

O czym wiedzieć przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, która firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją znaleźć? Warto wybrać usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu zyskamy pewność, iż szalunki będą solidne oraz praktyczne. Bardzo ważna okaże się też obsługa kontrahenta – w sytuacji, gdy zbliża się czas rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast wejść do sieci, by sprawdzić, co o ofercie danej firmy myślą dotychczasowi kontrahenci.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]