Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Dowiedz się, gdzie zamówić podpory Peri.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się ich używa? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich przeznaczenie

Pośród szalunków rozróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni wariant używany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu betonem i właściwe jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można używać ich w rozmaitych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, prekursorskimi rozwiązaniami oraz wysoką jakością. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]