Szalunki – bez nich wiele nie zbudujesz

Zobacz, gdzie kupić szalunki Kraków, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, zwane także deskowaniem, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Przeważnie wykorzystuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wówczas są one potrzebne do tego, aby nadać im należyty kształt i zapobiec rozlewaniu się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się także w trakcie stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na przygotowanie otworów na okna, bramy i drzwi. W tym artykule objaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i gdzie inwestorzy mogą je nabyć.

Z jakich materiałów wyprodukowane są szalunki?

Najdłużej znanym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z drewnianych desek ewentualnie mocnych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ, która po zdemontowaniu może być użyta powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże pracochłonna – większość wykonawców oraz inwestorów wybiera zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do błyskawicznego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego rodzaju szalunki mogą być wyprodukowane ze sklejki, metalu lub drewna, jak również zestawiać 2 albo 3 materiały. Najczęściej jednak stosuje się sklejkę – przeważnie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę łączą belki, głowice ze stali lub aluminium, łączniki i narożniki.

Wynajem szalunków – kto powinien skorzystać?

Podmioty na co dzień parające się pracami budowlanymi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów, którzy planują planujących postawić jeden obiekt czy ekip, które zwykle oferują inne usługi. Zakup wszystkich modułów niezbędnych do wykonania szalunku nie byłby odpowiedzialny finansowo . Znacznie ekonomiczniejszym wyjściem będzie wynajem szalunków.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]