Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Chcesz nabyć baseny kąpielowe? Koniecznie odwiedź ten adres.

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu bądź odpoczynek. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo dla salonów spa czy obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest więc niezbędny do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna ilość typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, idealne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na proste rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa też halę basenową lub ogród. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Podobnych dodatków jest jednak dużo więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Siedziba:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]