Nieinwazyjny zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o modelowaniu nosa kwasem hialuronowym, uzyskasz na revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/korekta-nosa-kwasem-hialuronowym/.

Nie dalej niż parę lat wstecz każda błaha korekta kształtu nosa kończyła się inwazyjnym zabiegiem z udziałem skalpela. Współcześnie w szeregu sytuacji można uniknąć operacji plastycznej, a to za sprawą wykorzystania nieinwazyjnej procedury – modelowania nosa kwasem hialuronowym.

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym – wynik zabiegu jest dostrzegalny!

Z wykorzystaniem kwasu hialuronowego szybko i łatwo da się poprawić drobne niedoskonałości, które nie wymagają ingerencji w tkankę chrzęstną ani kostną nosa. Nie oznacza to jednakże, iż wynik takiej korekty kształtu nosa będzie niedostrzegalny! Korzystając z ostrzykiwania kwasem hialuronowym można unieść czubek nosa, poszerzyć nos, zlikwidować jego niesymetryczność bądź nieduży garbek. Takie korekty, aczkolwiek wydają się niewielkie, silnie wpływają na całościową percepcję wyglądu twarzy. Wypada zaakcentować fakt, że zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym zależnie od wielkości ostrzykiwanej powierzchni, trwa najczęściej pół godziny i nie wymaga przeprowadzenia uprzednio sporej ilości badań, jak to dzieje się obligatoryjnie przed operacją plastyczną pod narkozą. Zabieg z wykorzystaniem preparatu z kwasem hialuronowym przeprowadza się przy znieczuleniu punktowym.

Jakie są przeciwwskazania do modelowania nosa kwasem hialuronowym?

To, że zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym nie jest tak poważny jak plastyka nosa nie oznacza, iż lekarz zakwalifikuje każdą osobę do jego wykonania. Zanim zostanie wyznaczona data zabiegu trzeba koniecznie umówić się na konsultację ze specjalistą, który wykluczy u pacjenta obecność schorzeń, będących przeszkodą do przeprowadzenia zabiegu. Są to między innymi: nadwrażliwość na substancje wykorzystane w preparacie, zaburzenia krzepnięcia krwi, zapalenia skóry w okolicy planowanych nakłuć, choroby ogólnoustrojowe i autoimmunologiczne, a w przypadku pań również ciąża i karmienie piersią.

Trzeba pamiętać, iż rezultaty zabiegu modelowania nosa preparatem z kwasem hialuronowym, tak jak pozostałe zabiegi estetyczne z wykorzystaniem tej substancji, nie trwają wiecznie. Kwas hialuronowy jest po pewnym czasie stopniowo metabolizowany przez organizm. Zazwyczaj proces ten trwa od 6 do 12 miesięcy po dokonaniu korekty.

Siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]