powiększanie ust kielce, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek – co warto o tym wiedzieć?

Kwas hialuronowy to związek organiczny, który od lat wykorzystywany jest do wytwarzania kosmetyków oraz w najróżniejszych zabiegach medycyny estetycznej. Kwas ten ma zdolność wiązania ogromnych ilości wody, z tej przyczyny dodawany jest często do kremów nawilżających bądź peelingów. Co ważne, kwas hialuronowy występuje w w organizmach zwierząt i ludzi, więc niesłychanie rzadko powoduje reakcję uczuleniową. W medycynie estetycznej natomiast ten polisacharyd stosowany jest najczęściej do powiększania ust, kształtowania konturów twarzy, a także wypełniania zmarszczek (tych płytkich, jak i głębokich).

Wypełnianie zmarszczek blisko ust, nosa oraz oczu

Intencją ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest głównie przyciągnięcie do skóry wody (jedna cząsteczka kwasu potrafi związać ponad 200 cząsteczek H2O!), ale również stymulację komórek tkanki łącznej do wyzwalania większych ilości kolagenu, a w konsekwencji doprowadzenie do tego, że skóra odzyska uprzednią jędrność. Najpopularniejszym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, w szczególności tych widocznych blisko nosa i ust (czyli bruzd nosowo-wargowych), bruzd na brodzie i przy oczodołach lub głębokich zmarszczek czołowych. Kwas wypycha skórę od wewnątrz, co sprawia, iż bruzda po chwili staje się niedostrzegalna. Do zabiegów wypełniających wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej stabilny, a skutkiem tego zdecydowanie trwalszy. Pozostaje w skórze dłużej, z tej przyczyny skutki zabiegu są widoczne nawet przez 2 lata.

Powiększanie ust – zabieg w znieczuleniu miejscowym

Nie licząc wypełnienia zmarszczek oraz modelowania twarzy, częstym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego wykonywanym przez centra medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego głównie osoby, których nie zadowala rozmiar i kształt ich ust lub których usta nie są regularne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa przeciętnie pół godziny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, a preparat z kwasem wprowadza się w odpowiednie punkty ust za pomocą kaniuli, czyli “tępej igły”. Należycie przeprowadzony zabieg przynosi efekt bardziej symetrycznych, pełnych, lecz nadal naturalnie wyglądających ust.

Siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]