Upominki dla uczestników maratonu – gadżety dla biegacza

Jogging stał się w ostatnich latach ukochaną aktywnością ogromnej liczby Polaków. To sport, który można praktykować w dowolnym miejscu, gdyż nawet w pokaźnych aglomeracjach znajdują się rozległe tereny zielone oraz bulwary, gdzie można biegać. A co istotne – jogging nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczy zaledwie mieć absorbującą pot koszulkę, solidne buty i nieco samozaparcia.

Popularnie gadżety dla biegacza – nie tylko koszulki oraz napoje izotoniczne

Także w niewielkich miastach co roku organizuje się półmaratony, w których partycypują zarówno pasjonaci tego sportu, jak i profesjonaliści. Zapisanie się na tego rodzaju imprezę sportową nierzadko wiąże się z niedużą opłatą, w ramach której poza możliwością startu uczestnicy otrzymują też kilka gadżetów. Bazą takiego pakietu startowego zazwyczaj jest oddychająca koszulka, numer zawodnika, czasami butelka izotoniku. Jednak coraz częściej sponsorzy maratonów dodają do nich więcej gadżetów dla biegacza. Na bardziej ekskluzywnych wydarzeniach sportowych mogą to być m.in. opaska do biegania na ramię, w której można schować telefon lub klucze, nieduży ręcznik do wytarcia potu czy też pojemniejszy pas sportowy na biodra, tzw. nerka. Zawodnicy bardzo doceniają takie komplety gadżetów, ponieważ nawet jeśli nie zdobędą w biegu zadowalającej pozycji, to koszulka z nazwą imprezy pozostanie na zawsze pamiątką z udziału w biegu. Co ważne, jest to pamiątka praktyczna, którą sportowiec może zakładać w czasie codziennych treningów.

Gadżety dla biegacza – nanieś na nie logo sponsora biegu

Małe i duże wydarzenia sportowe nie mogłyby rzecz jasna zaistnieć bez wsparcia patronów ponoszących gros kosztów ich organizacji. Na ogół logo sponsorów oraz organizatorów biegów drukuje się nie tylko na billboardach bądź ulotkach reklamujących imprezę, ale także i na gadżetach rozdawanych uczestnikom. W zależności od rodzaju surowca czy materiału, z którego wytworzone zostały gadżety dla biegaczy, do umieszczenia na nich logotypu patronów stosowane są rozmaite techniki nadruku. W przypadku odzieży sportowej jest to z reguły sitodruk gwarantujący dużą wytrzymałość grafiki.