Bagażniki bazowe – montaż na relingi lub bezpośrednio na dachu auta

Więcej szczegółów o bagażniku dachowym.

Podróż samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne podczas urlopu sprzęty. Przeważnie nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku nawet niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić w szczególności narty i rowery, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność auta znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, bo ma aerodynamiczną budowę. Do jego montażu niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je założyć sami. Miejmy jednak na uwadze, aby dobór modelu właściwego do budowy naszego samochodu oraz sam montaż zlecić profesjonalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony przewóz rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy też kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem rowery, SUPy czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są z reguły dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują zatem maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo klapie. To drugie rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]