BHP na co dzień – rękawiczki ochronne

Więcej o rękawicach z nitrylem.

Dłonie są częścią ciałaszczególnie narażoną na różne skaleczenia w trakcie wykonywania licznych obowiązków zawodowych. Stąd też wynika zatem potrzeba ich zabezpieczenia efektywnymi środkami, takimi jak między innymi właściwie dobrane do charakteru pracy rękawiczki ochronne.

Rękawiczki ochronne – zabezpieczenie dłoni przed poważnymi, jak również lekkimi urazami

Rękawiczki ochronne dzieli się na 3 kategorie, pośród których kategoria I świadczy o tym, że rękawice zabezpieczają dłonie w warunkach mniejszego zagrożenia urazem dłoni, z kolei kategoria III to już rękawice do zastosowania w środowisku dużego ryzyka, m.in. podczas pracy ze żrącymi detergentami albo środkami chemicznymi zdolnymi zranić skórę (przykładowo z chlorkiem metylu, z octanem etylu czy z kwasem azotowym), niebezpiecznymi czynnikami biologicznymi bądź ekstremalnie niską temperaturą. Obowiązkiem pracodawcy jest zatem dostarczenie zatrudnionym strojów ochronnych prawidłowo dobranych do charakteru wypełnianej przez nich pracy. Dlatego przed kupnem rękawiczek ochronnych nieodzowne jest sprawdzenie, czy dany produkt ochronny dysponuje certyfikatami potwierdzającymi spełnianie wskazanych norm, to znaczy czy ochrania on przed występującymi w miejscu pracy zagrożeniami. Dane o skali ochrony zwykle opisane są na rękawicach pod postacią prostych do zrozumienia piktogramów.

Jakiego rodzaju rękawiczki ochronne znajdziesz u polskiego dystrybutora?

Jednym z cenionych krajowych dostawców oraz producentów różnego typu rękawic ochronnych i jednorazowych jest firma Global Food Hygiene z Sieradza, która w swoim asortymencie posiada rękawiczki spełniające kryteria wszystkich wymienionych uprzednio wcześniej kategorii. Są to między innymi rękawice antyprzecięciowe oraz rękawice do rzeźni sporządzone z odpornej stali nierdzewnej ochraniające przedramię i dłoń użytkownika, rękawice robocze powlekane poliuretanem, nitrylem lub lateksem, charakteryzujące się lepszą odpornością na ścieranie i które znacznie polepszają chwytność, a także rękawiczki dziane, które chętnie stosuje się w sektorze spożywczym lub jako podkładkę pod inne, grubsze rękawice, które byłyby w stanie zadrapać skórę. Oczywiście w asortymencie Global Food Hygiene nie brakuje także dużego asortymentu rękawiczek foliowych z polietylenu (również fasonu z zarękawkami) oraz bezpudrowych, jednorazowych rękawic lateksowych i nitrylowych, które są właściwie nieodzowne w branży kosmetycznej, medycznej i spożywczej.

Siedziba:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]