Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Co powinno się wiedzieć o Tchibo kapsułki?

Technologia zaparzania kawa w kapsułkach jest znana od ponad czterech dziesięcioleci i powoli pozyskała sobie kolejnych miłośników. Ten wygodny proces pozwala na przyrządzanie kawy wysokiej jakości w nadzwyczaj nieskomplikowany sposób – wystarczy umieścić kawę w kapsułce w zasobniku w stosownym urządzeniu, dolać wodę do pojemnika i zaledwie po kilkunastu sekundach można delektować się świeżo parzoną kawą.

Kawy speciality z Kolumbii i Etiopii – zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

Istnieje parę systemów parzenia kawy w kapsułach. Ten należący do niemieckiej firmy Tchibo jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych na świecie. Kapsułki Tchibo Cafissimo posiadają inna formę niż pozostałe, co przez wiele lat narzucało klientom wymóg zaopatrywania się w kapsułki z kawą u jednego dostawcy. Kwestia ta dotyczyła każdego systemu w kapsułkach, jednakże w ostatnim czasie dostępnych jest w sprzedaży – również w Polsce – wiele ich zamienników. Włoska firma Italian Coffee produkuje kapsułki do sporej ilości systemów, w tym również zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie firma ta stworzyła linię kaw single origin, zwanych również kawą speciality. Taka kawa cechuje się tym, iż pochodzi z jednego zbioru, uprawy oraz gatunku. Smak takiej kawy jest unikalny, bowiem uformowało go sporo różnych składników, między innymi pogoda panująca w roku zbiorów. Łączenie kaw speciality z mlekiem lub dodatkami aromatyzującymi tłumi ich unikatowy nuty smak. W sklepach dostępne są zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo zawierające kawę z ziaren z Etiopii i Kolumbii (arabika), jak również Angoli (robusta). W tych kawach mocno odczuwalne są naturalne nuty kwiatowe, kakaowe i czekoladowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo – aromatyczna każdego poranka

Urządzenia do kawy w kapsułkach zdają egzamin zarówno w urzędach czy hotelach, jak i w domu. Cena kawy w przeliczeniu na jedną porcję nie jest znaczna i zwykle mieści się w widełkach 1,20-1,60 zł. Świadczy to, że taka kawa jest o wiele tańsza niż podobny napój serwowany na stołówkach w biurze bądź w kafeteriach na mieście. Przystępne ceny i nietuzinkowe wzornictwo ekspresów na kapsułki powodują, że z roku na rok częściej pojawiają się one w naszych kuchniach. Z ich pomocą będziemy mogli cieszyć się filiżanką takiej kawy każdego dnia, a przy tym zaserwujemy gościom wysokiej jakości napój podczas weekendowych spotkań, nie lękając się o wysokie koszty. Jeśli zamierzamy nabyć zamienniki kapsułek Tchibo sprawdźmy zawsze czy są zgodne z posiadanym przez nas urządzeniem.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]