Gdzie najlepiej sprawdzą się blachy dachowe?

Na http://tinyurl.com/v95fpfq znajdziesz aktualną ofertę sprzedaży blachodachówki.

Blachy dachowe to dziś jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich doskonały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha dachowa to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jednorodzinnych i wielorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najważniejsze, naprawdę trwałe.

Blachy dachowe – cechy i zalety

Blacha na dach wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się licznymi zaletami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wody i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Właściwie dobrane warstwy lakieru są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż utrzymują one estetyczny wygląd nawet po latach od założenia. Aby jednakże cieszyć się tymi atutami, blachę na dach powinno się kupować w wypróbowanych punktach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy naprawach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy budowaniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o dużym nachyleniu.

Siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08