Sól himalajska właściwości

Jakie właściwości oraz zastosowanie ma sól himalajska?

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości na naszych stołach. Czy wiesz jednak, iż ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Czym jest sól himalajska?

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się ślicznym różowym kolorem, który wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To właśnie nadzwyczajny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nieprzeciętny smak i wygląd.

Jakie właściwości ma sól himalajska?

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt rozmaitych minerałów i pierwiastków śladowych, co powoduje, że jest w znacznym stopniu bardziej odżywcza niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: niektórzy twierdzą, że sól himalajska może wspomagać trawienie przez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. W dodatku sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, iż ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp i żyrandoli solnych.

Sól himalajska – nie tylko do kuchni

Często okazuje się, iż sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, używana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść relaksujące doświadczenie, jednocześnie nawilżając skórę i dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień i infekcji. Fabrykacji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką czy też świeczką tealight tworzą śliczny element ozdobny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz gigantyczne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]