Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Dowiedz się więcej o kawie w kapsułkach na cafessima.pl.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się też z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale nadal pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu równie dobra jak w kafejce

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie przygotowaną idziemy na ogół do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w świetne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki z kawą? Przede wszystkim dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą robotę za nas.

Kapsułki do kawy – aromatyczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Sama kawa w kapsułkach to również nie jest duży koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kafeterii, jest to na ogół ok 10%-15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się często czy kupując ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek tylko od jednego producenta. To bezzasadne niepokoje. Aktualnie do wszystkich popularnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można zamówić pasujące kapsułki.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]