Kask motocyklowy – dobierz go odpowiednio do typu jazdy

Zamów kask na motor na https://tinyurl.com/yywdxtwd.

Entuzjaści motorów wiedzą, że fundamentem zachowania choć krzty ochrony w czasie jazdy jest założenie kasku. Bez znaczenia, czy jeździmy na motocyklu rekreacyjnie, czy jest on naszym powszednim środkiem transportu – na każdy przejazd musimy wziąć kask motocyklowy, bo takie zobowiązanie nakłada na nas kodeks drogowy. Lekceważenie go grozi punktami karnymi i mandatem, ale może mieć również znacznie groźniejsze konsekwencje – w razie wypadku prowadzący (czy też jego pasażer) nie posiadający kasku wystawiają się na rozległe urazy, a nieraz i śmierć.

Czym różnią się poszczególne typy kasków na motor?

Kaski motocyklowe odróżniają się od siebie wyglądem i przeznaczeniem. Są cztery podstawowe rodzaje kasków:
Kaski otwarte nie posiadają w ogóle części chroniącej żuchwę – skorupa chroni wyłącznie górną część głowy. Nie ważą wiele, ale nie dają wysokiego poziomu ochrony, więc przeznaczone są dla osób przemieszczających się na skuterach i motocyklach rozwijających niską prędkość (np. cruisery).
Kaski crossowe, czyli kaski off-road bądź enduro, to kaski zapewniające maksymalny poziom ochrony, które używane są do jazdy w terenie. Znamionują się niewielką waga, brakiem szybki i bardziej aerodynamiczna konstrukcją. Żeby go używać należy kupić także w gogle.
Kaski integralne są najbardziej uniwersalne i z tego powodu chyba najczęściej wybierane przez kierowców, bowiem można ich używać do jazdy na motocyklu szosowym, sportowym, jak i na skuterze. Ich reprezentatywną cechą jest jednolita konstrukcja, co sprawia, iż są one uznawane za najbezpieczniejsze, niemniej jednak niezbyt wygodne.
Kaski szczękowe – ich nazwa pochodzi od tego, że mają poruszający się (opuszczany i podnoszony) element części szczękowej. To sprawia, iż są nadzwyczaj wygodne – da się w nich bez przeszkód zaczerpnąć powietrza, rozmawiać z kimś, czy napić się kawy bez konieczności zdejmowania kasku.

Zamawiamy kask na motor – o czym pamiętać?

Kupując kask motocyklowy nie zapominajmy, iż po polskich drogach można jeździć tylko z kaskami mającymi homologację, dlatego dopytajmy o to zawsze przed zakupem. Co więcej zwróćmy uwagę między innymi na to czy wypatrzony przez nas kask jest wyprodukowany z tworzyw najlepszej jakości, czy szybka jest klarowna oraz odporna na zarysowania i czy jego waga nam odpowiada i nie powoduje bólu karku.

Siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]