Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Co powinno się wiedzieć o Citroen części zamienne?

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad lubiana przez rodzimych kierowców. Jej samochody w kraju nad Wisłą są doceniane z uwagi na szeroką dostępność, przystępną cenę i w szczególności za dużą ilość warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą popularnością cieszą się takie modele jak Jumper, C-Crosser, C-Elysse, C1, C2, C3, Xsara, Nemo, Xantia i Saxo. Rzecz jasna, podobnie jak pojazdy pozostałych marek, ulegają one awariom, więc właściciele samochodów od francuskiego producenta powinni przygotować się na to, iż z czasem będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części Citroen – co zamawiamy najczęściej?

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których powstają inne awarie. W pierwszej kolejności warto na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji pojazdu. Są to przede wszystkim olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy i czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, wymagają też elementy układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Gdzie niedrogo i łatwo kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, często pochodzące z chińskich fabryk, w wielu przypadkach charakteryzują się niską jakością, co niekorzystnie oddziałuje na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Dlatego właściciele aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do francuskich samochodów. Jeśli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie niezbędne części można zamówić za pośrednictwem internetu.

Siedziba:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]