Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Zamów lampy solne.

Małe ozdoby z kamienia i minerałów od wieków znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z różnych wypraw po świecie, a nieraz kupujemy pod wpływem impulsu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Rzadko jednakże są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków to pospolite ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest wyjątkowa

Lampy solne są ładne i bez problemu dopasujemy je do aranżacji domu, bo kupimy je w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bowiem nie ma brył solnych o bliźniaczych kształtach oraz wzorze krystalizacji. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nieregularną, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rzemieślnicy parający się sporządzaniem owych lamp, nadają im różnorodne kształty, np. kuli lub piramidy.

Skąd wzięła się powodzenie lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania jonów ujemnych, równoważących te produkowane przez otaczające nas sprzęty elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi osobom cierpiącym na na astmę czy alergię. Światło, jakie dają te lampy, jest kojące i delikatne, stąd zaleca się używanie ich jednostkom cierpiącym na stres lub brak snu, ponieważ dzięki nim można szybciej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie tworzy się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też przepiękne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a pokaźne bloki z soli kamiennej używa się w gastronomii oraz aranżacji domów.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]