Mesz – karma nie tylko dla zdrowych koni

Szukasz meszu dla koni? Sprawdź https://tinyurl.com/yfdkdwne.

Mesz to pożywna karma, którą można podawać każdemu koniowi niezależnie od jego ogólnego poziomu aktywności i trybu życia. Co istotne, mesz łatwo się trawi i dostarcza organizmowi zwierzęcia substancje, których celem jest między innymi wyregulowanie pracy jelit oraz osłona układu trawiennego.

Mesz – składniki dostaniesz w marketach bez trudu

Przygotowanie meszu dla konia samemu jest czynnością nieco czasochłonną, ale nie jest to zbyt skomplikowane, a produkty do jego zrobienia są w większości znanych marketów. Sercem każdego meszu dla konia są owies, otręby pszenne i siemię lniane. W części przepisów na mesz pojawia się sól, jednak radzimy dostarczyć ja zwierzęciu w lizawce, która przyniesie mu więcej satysfakcji. Oprócz powyższych składników do meszu można wrzucić szereg frykasów uwielbianych przez konie, jak przykładowo kawałki marchwi, kminek, pokrzywa, rozmaryn czy lucerna. W sieci można odszukać mnóstwo przeróżnych receptur na mesz dla konia, od nadzwyczaj prostych do takich z długim spisem składników. Rekomendujemy wypróbować kilka z nich, aby przekonać się, który spodoba się naszemu koniu.

Z jaką częstotliwością dawać koniom mesz?

Warto pamiętać, iż zaleca się dawać mesz zdrowym zwierzętom średnio 2 razy na tydzień, z kolei koniom chorym na kolki, wrzody lub inne problemy trawienne, specjaliści polecają tę dietę częściej, nawet codziennie. Niezmiernie ważne jest, by mesz dawać koniom ciepły. Dlaczego? Bazowy składnik meszu, a mianowicie nasiona lnu, po ugotowaniu tworzy kisiel, który następnie powleka ścianki jelit oraz żołądka zwierzęca, co w efekcie zwalcza stany zapalne i podrażnienia. Zważywszy na to, iż samodzielne ugotowanie meszu zajmuje najczęściej 4 godziny, w sklepach z produktami dla koni można nabyć gotowe mieszanki, które po zalaniu gorącą wodą można po kilku chwilach dać do spożycia koniowi.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]