shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Planując wystrój wnętrza, sporadycznie poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Zwykle wybiera się standardowe rozwiązanie, to znaczy zasłony i firany, które niekiedy łączone są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale też na drzwi garderoby – wykorzystanie shuttersów

Podstawową właściwością shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych poruszają się, dzięki czemu można łatwo je ułożyć w różnych pozycjach, zależnie od fantazji domowników. Wytwarza się je z polichlorku winylu (PCV), płyt MDF, a także z drewna. Shuttersy instaluje się z reguły na oknach, jednak tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach widuje się wciąż sporadycznie, ale większość z nas na pewno kina bądź ekranu telewizora, bowiem tego typu okiennice są często używane na terenach z ciepłym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy Afryce Południowej.

Ozdobne okiennice shutters – sterowanie ustawieniem lameli bez użycia linek

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko pięknie wyglądają, lecz mają także przydatne funkcje. Przy ich użyciu można pasywnie regulować użycie energii słonecznej: latem hamować nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – utrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów wnętrz i nie ma przeważnie przeszkód, by umieścić je na większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom niezwykle stylowy wygląd, zatem podnoszą wartość domu. Warto również uwydatnić, iż okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez wykorzystania sznurów, co rodzice dzieci oraz posiadacze psotnych zwierząt, które mogłyby zaplątać się wiszące żyłki, uznają na pewno za dodatkową zaletę.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]