Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Jeśli szukasz środków do dezynfekcji, koniecznie wejdź na http://bit.ly/2LPiWit.

Specjalistyczne środki odkażające pomagają zachować czystość rozmaitych powierzchni. Gdzie są stosowane i jak działają? Dlaczego należy się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – zawartość i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników, które mogą oddziaływać negatywnie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W składzie środków do dezynfekcji najczęściej znajdziemy czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, chlor, alkohol, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, jak również dużo innych komponentów. Do szczególnie często używanych środków należą oleje (np. do narzędzi chirurgicznych), płyny w sprayu, żele oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki do dezynfekcji – zastosowanie

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania toalet, blatów, urządzeń sanitarnych, podłóg, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, sztućców, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dostosowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]