Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Shuttersy w salonie. Zobacz przykłady wykorzystania.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się zwykle z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Ale ten moduł osłony okiennic można wykorzystać też w polskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a równocześnie pięknie wyglądające rozwiązanie, które w wielu przypadkach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione teraz rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne wykorzystanie

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, mają dwie funkcje – ozdobną oraz praktyczną. Shuttersy znacznie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że znakomicie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są ważne, gdyż to w salonie domownicy przesiadują po kilkanaście godzin w trakcie dnia, a także podejmują tu gości. W związku z tym trzeba zadbać, aby ten pokój nie tylko zachwycający, ale również przytulny. Swoboda zmiany stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wnikającego do wnętrza, co pozwala m.in. na kompletne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę zobaczyć coś w telewizji, bądź jego delikatne ściemnienie, kiedy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Swoboda regulacji przenikania światła do pokoju jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak także z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się skutecznie korygować temperaturę pokoju, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki shuttersom w trakcie zimy przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, a w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Dodatkowo okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich pielęgnacja jest bardzo prosta i trwa dosłownie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się też w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]