Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Na tej stronie znajdziesz korzystną ofertę trekkingu.

Wycieczki w góry mogą przybierać rozmaite formy. Od spokojnych spacerów po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jednakże w zamian za nieraz ogromny nakład pracy otrzymujemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – dobierz stosowny poziom trudności do swoich zdolności

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy wymieniają 3 poziomy trudności pieszych wypraw w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do silnego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej i co najmniej podstawowej praktyki w górach – chociażby w polskich Karpatach. Trzeci stopień to wyprawy dla jednostek ze znakomitą sprawnością, znajomością charakteru wysokich gór i orientujących się w użyciu sprzętu, jak również nieobawiających się trudnych warunków obozowania w ciągu wielodniowej wyprawy.

Trekkingi – Alpy i Andy

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W Polsce amatorzy tego rodzaju obcowania z naturą bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe pasma Europy, największym powodzeniem szczycą się Alpy, Góry Przeklęte na Bałkanach, graniczące z Azją Ural i Kaukaz oraz Karpaty Wschodnie. Najbardziej wprawne w trekkingu osoby powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Himalajach, Andach bądź Karakorum.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]