Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

Więcej w temacie Dolomity trekking na www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno znają na pamięć większość tras trekkingowych w naszym kraju położonych w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Oczywiście są one zachwycające, lecz osoby, które chętnie praktykują ten rodzaj sportu z czasem chcą przeżyć ponownie intensywne emocje płynące z wypraw po mało znanym obszarze. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w polskich górach, skoro można podziwiać zdumiewające widoki we włoskich Dolomitach?

Dolomity – wytyczono w nich także łatwe trasy krajobrazowe

Dolomity, czyli masyw górski położony całkowicie w Alpach Wapiennych, wyróżniają się znaczną ilością stromych turni, baszt skalnych oraz ostrych grani, które w trakcie dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najurodziwszych pasm górskich naszego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, że dekadę temu dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występuje wiele urwisk, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i niezwykle spadziste stoki, wyznaczono w nich też mnóstwo łatwiejszych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę większość turystów mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

W Dolomitach spędzisz również interesująco zimowe miesiące

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu zapewne zachwyci przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po trasach wyposażonych w mocne liny asekuracyjne. Harmonogram ekskursji tego rodzaju jest tak skonstruowany, aby ich uczestnicy przeszli instruktaż z zasad asekuracji i sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Zaznajomieni z górami i wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu turystów fizycznie bardzo trudna, jednakże jej uczestnicy zapewne nie zapomną o niej do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić także interesująco zimę, poruszając się po mniej stromych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na grupę Dolomiti di Sesto oraz Tofany.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]