Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Oferta wycieczki w Himalaje w dobrej cenie. Sprawdź co dla Was przygotowaliśmy.

Himalaje wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływ na to ma niemało elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie nadmienić również o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią pole zmagań najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Kłopoty sprawia również samo zaplanowanie podróży – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejnym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Everestu lub Shishapangmy

Z ewidentnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje albo Karakorum z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednak, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo nieraz aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Manaslu czy Annapurna. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]