Wycieczka na Kilimandżaro dla pasjonatów górskich trekkingów

Po więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa kliknij tu.

Zdobywanie wierzchołków gór to cel wielu turystów, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych doznań z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Globtroterów wabią w głównej mierze sposobność obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, niesamowite krajobrazy, jak również kurczące się już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymusza solidne przygotowanie się – ze względu na sporą wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast kapryśna pogoda sprawia, że dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów sporym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą cechować się dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin każdego dnia.

Co należy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto także wyposażyć się w medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed rozkwitem choroby ochroni także należyta profilaktyka – używanie środków odpędzających insekty oraz zakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]