Chcesz poznać techniki malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Nie czekaj! Wybierz aktualną ofertę kursu akwareli w dobrej cenie.

Malowanie akwarelami jest popularnym sposobem twórczego wyrażania siebie i nie trzeba stawać się w tym profesjonalistą, żeby czerpać z tego uciechę każdego dnia. Dla wielu ludzi jest to wszak zaledwie droga do rozluźnienia się po trudnym dniu bądź hobby i nie pragną oni osiągnięcia w tej sferze perfekcji. Jednak jeśli chcesz malować coraz lepiej, warto postawić na kurs malowania akwarelami.

Nauka malowania akwarelami – nie tylko dla początkujących artystów

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Obraz zdaje się bardzo lekki i banalny do uzyskania, jednak wpływa na niego sporo czynników, o których początkujący twórca nie ma najczęściej pojęcia. Sporą rolę w samym procesie tworzenia ma także zbieg okoliczności – akwarele to farby, nad którymi trudno jest zapanować i nawet twórcy od lat wprawni w tej technice nigdy nie są pewni tego, że obraz zawsze wyjdzie tak, jak chcieli. Kurs akwareli to doskonałe miejsce, by zacząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa i przyswoić sobie pomocne podstawowe informacje konieczne do rozbudzenia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu ciepło widziani, obojętnie, czy podjęli już wcześniej próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym typem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych zajęć starannie przybliżają cechy akwareli, szerokie spektrum technik ich używania, jak również rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy efekt dzieła.

Kurs akwareli – plusy nauki pod okiem wprawnego instruktora

W czasie ogólnodostępnego internetu nie ma problemu, aby wyszperać a następnie obejrzeć poradniki, które pokazują jak malować farbami akwarelowymi. Niemniej jednak nigdy nie będzie to równoznaczne z udziałem w kursie malowania akwarelami pod okiem wprawnego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W wartościowej nauce technik artystycznych konieczne są wskazówki, które uczestnicy kursu otrzymują od dydaktyków w czasie malowania. Te korekty pomagają w szybszym tempie nabywać umiejętności, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, iż jakiś efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Dodatkowo nauka w grupie innych ludzi o pokrewnych zainteresowaniach wytwarza przyjacielską aurę wsparcia, które jest nadzwyczaj istotne w zachęcaniu do nieprzerwanego doskonalenia warsztatu. Partycypacja w merytorycznej ocenie dzieł innych kursantów, umożliwia później rzetelnie ocenić własne prace już zakończeniu kursu.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]