Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Jeżeli jesteś zainteresowany digital paintingiem, koniecznie skieruj się tu.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego czy postaci wykorzystują najczęściej profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość ogromna grupa początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu sięga po najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – jakie programy można wykorzystać?

Jest dużo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że został opracowany jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie został ulubionym oprogramowanie game developerów i artystów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak między innymi Clip Paint Studio, GIMP czy Affinity Photo, w których dzięki zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane gwaszem, farbami akrylowymi bądź farbami akwarelowymi. Digital painting daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania niefortunnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Kurs Adobe Photoshop online – więcej niż tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

Praktycznie uczenie się malarstwa komputerowego toczy się w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze próby można podjąć samodzielnie, jednak aby właściwie rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać wszystkie funkcje oprogramowania i ważne metody używania pędzli, zalecamy wziąć udział w kursie przygotowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i uczą one dużo więcej niż tylko podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z twórcą szkolenia.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]