szkoła rysunku Kraków, lekcje rysunku

Lekcje rysunku – czy warto się na nie zapisać?

Rysowanie może być sposobem na życie i wyrażeniem siebie, jednak także osoby, które nie wiążą z nim swoich artystycznych planów, mogą czerpać z niego duże korzyści. Wykazano bowiem, iż nawet okazjonalne rysowanie ma korzystny oddziaływanie na nasz stan psychiczny oraz emocje. Pozwala się odstresować i puścić w niepamięć codzienne problemy, jest też istotnym elementem wychowania. Wielorakie korzyści wynikające z rysowania powodują, że spory odsetek ludzi postanawia podnieść swoje plastyczne umiejętności. Taką opcję dają nam lekcje rysunku prowadzone przez zawodowych artystów.

Szkoła rysunku – dla kogo?

Grono odbiorców, do których adresowana jest oferta nauki rysunku, jest wyjątkowo szerokie. Niektóre zajęcia przygotowywane są z myślą o najmłodszych, dla których są okazją do kształtowania wyobraźni, wrażliwości oraz zdolności manualnych. Dużo osób zaczynających lekcje rysunku to licealiści, którzy przygotowują się do egzaminów wstępnych na ASP – dotyczy to głównie takich miast jak Wrocław, Kraków, Łódź czy Warszawa. Nie brakuje też kursów kierowanych do początkujących – osób, które po prostu uwielbiają rysować i chciałyby robić to lepiej, w pełni korzystając ze swojego potencjału.

Czego nauczymy się w szkole rysunku?

Szkoła rysunku oferuje lekcje dostosowane do potrzeb odbiorców o różnorodnych artystycznych zainteresowaniach. Mnóstwo czasu poświęca się rysunkowi – to bez wątpienia najpopularniejsza forma plastycznej aktywności. Zaledwie niewiele mniejszą popularnością cieszą się zajęcia z malarstwa. Nauka rysunku i malarstwa to rzecz jasna nie jedyne kursy, na jakie można się zdecydować. Dobre szkoły prowadzą także naukę rysunku architektonicznego oraz digital painting (czyli malarstwa cyfrowego).

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]