Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

Szukasz korzystnej oferty wycieczki w Alpy Austriackie? Nie wahaj się! Skieruj się w to miejsce.

Miłośnicy gór, którzy poznali już na wskroś wszelkie trasy w w Karpatach, w Sudetach czy w Górach Świętokrzyskich, nierzadko zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i kartkują propozycje wycieczek w inne europejskie łańcuchy górskie. Szereg z nich skusi podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Wspaniałe Alpy – marzenie alpinistów z całego świata

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego obszar obejmuje parę europejskich krajów, m.in. Słowenię, Włochy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Europy, to znaczy Mont Blanc, zwany także Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Ale nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o zdobyciu których fantazjują wspinacze ze wszystkich stron świata, to np. Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Signalkuppe – 4554 m n.p.m. czy Täschhorn – 4491 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Aiguille du Dru lub Trzy Szczyty Lavaredo. Alpy dzieli się na niskie Alpy Wschodnie oraz wysokie Alpy Zachodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz podnosić swoje kwalifikacje

Jakie wyprawy w Alpy oferują lokalni organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest kilka intrygujących ofert kierowanych do entuzjastów gór o różnym stopniu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyli już umiejętność jazdy na nartach i potrafią wykazać się optymalną wydolnością fizyczną, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności. Tym, których interesuje przede wszystkim wymiar szkoleniowy, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest opanowanie podstaw prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Bezdyskusyjnym atutem takich wycieczek jest to, że odbywają się w ograniczonych, zwykle kilkuosobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę opiekunów.

Z najlepszymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie wspaniałym doświadczeniem, niosącym dumę z przełamywania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]