Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Skitury - tu sprawdzisz aktualną ofertę.

Większość osób podróżujących w góry w okresie zimowym, udaje się tam na ogół tylko po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz w życiu zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury – rekomendowane jedynie dla doświadczonych w górach osób

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już banalnego wypoczynku w górskim domu i okazjonalnego zjazdu z zatłoczonych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na doświadczanie ich uroków w trakcie dość trudnych, lecz ogromnie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana jedynie dla obytych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które potrafią również posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów szlaków, jest po prostu dużo trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych butów i nart.

Gdzie wybrać się na skitury?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie atrakcyjnymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są bezspornie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie poradzą sobie także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni jedynie do wypraw odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są perfekcyjne warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal położony na wysokości ponad 4000 m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie wiedzą, która trasa okaże się odpowiednia do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym obszarze doradztwa instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]