Alternatywne metody inwestycji – srebrne monety bulionowe

Sprawdź, gdzie zamówić srebrne monety bulionowe.

Monety lokacyjne, a więc monety bulionowe, to kolejna opcja dla osób chcących lokować swój kapitał w kruszce. Bez wątpienia najpopularniejszym metalem szlachetnym także w tym obszarze inwestycji jest złoto, jednakże w ostatnim okresie coraz więcej państw wybija srebrne monety bulionowe, które błyskawicznie zdobyły wiernych zwolenników, szczególnie pośród inwestorów z nieco mniej zasobnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe – wartość ściśle powiązana z ceną rynkową kruszcu

Nie mijamy się z prawdą, jeśli oznajmimy, że srebrne monety bulionowe są niejako nowością na rynku inwestycyjnym. Emitowane są w mennicach kilku krajów, na dodatek raptem od lat osiemdziesiątych XX w. (pojawiły się najprzód w Chinach, w Kanadzie oraz w Meksyku). Choć nabywane przez inwestorów od prawie pięćdziesięciu lat, ich oferta nie jest nadal tak szeroka jak podobnych monet ze złota. Srebro bulionowe jest jednak wyśmienitym wyborem dla osób potrzebujących urozmaicić swoje środki finansowe, a które boją inwestycji w dużo droższe srebrne monety kolekcjonerskie lub których nie stać na lokatę środków w złoto bądź platynę. Z jakiego powodu monety bulionowe uważa się za pewniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z tego samego metalu szlachetnego? Koszt nabycia monet kolekcjonerskich w roku wprowadzeniu do sprzedaży zawsze wyraźnie przewyższa koszt kruszcu, z którego zostały wytworzone. Przyczynia się do tego w głównej mierze pełny koszt wybicia monety (tj. stworzenie przez grafika oryginalnego projektu oraz przygotowanie dokładnych matryc). Nie bez znaczenia jest także to, że monety kolekcjonerskie emitowane są w ograniczanej ilości sztuk, co z marszu zwiększa na nie popyt. Nie znaczy to jednak, iż z biegiem lat ich wartość będzie systematycznie rosnąć! Powinno się mieć świadomość, iż tak jak w przypadku jakiegokolwiek okazu kolekcjonerskiego, monety te będą warte tyle, za ile zapragnie je nabyć przyszły kupiec. Z kolei srebrne monety bulionowe pozbawione są wymiaru numizmatycznego (nie mają określonego nakładu, a ich wizerunek modyfikowany jest niezwykle rzadko), dlatego ich wartość stricte powiązana jest z ceną rynkową srebra.

Srebrne monety bulionowe – jakie kupimy w polskich sklepach?

Srebro jest najtańszym kruszcem inwestycyjnym, toteż monety lokacyjne z tego metalu rzadko emitowane są w wadze mniejszej niż 1 oz (uncja trojańska), czyli w systemie metrycznym 31,1 g. I choć próba srebra .999 oraz nominał 1 oz to niejako norma dla tych monet, u dystrybutorów kupimy również monety o ciężarze 2 oz, 10 oz, a nawet 500 g. W polskich sklepach posiadających w swojej ofercie srebro inwestycyjne bez problemu zamówimy znane na całym świecie australijskie Kangury, Britannię z Wielkiej Brytanii oraz Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o nietypowym nominale 1,5 €.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]