Jak działa internetowy kantor wymiany walut?

Nie udało Ci się znaleźć kantoru internetowego? Zajrzyj na https://topkantor.pl.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w pobliskiej placówce bankowej – te pierwsze do tej pory spotkać można hipermarketach czy w galeriach handlowych! Jednakże w szybko przekształcającej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać walutę bez przymusu ruszania się z domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny właśnie powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze najświeższy kurs przewalutowania

Operacja w kantorze internetowym jest jednakowo prosta jak kupno waluty w kantorze stacjonarnym. Użytkownik loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów internetowych jest zwłaszcza to, że wymianę można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, z reguły z minionego dnia. Drugim i niezwykle istotnym walorem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez banki i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może zakończyć się naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka specjalnych usług stosowanych przez konsumentów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez użytkownika terminie czy też takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Doceniasz wygodę w rozporządzaniu funduszami? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób doceniających komfort, a także dużą niezależność w dysponowaniu własnym kapitałem. Wykorzystują je także osoby pracujące bądź studiujące za granicą oraz osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie. Jednakże nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.