Kredyt konsolidacyjny – propozycja dla zadłużonych

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który najczęściej skierowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je skumulować w jeden kredyt. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Na skutek konsolidacji można uregulować także te kredyty, które na skutek różnych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z problemów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie pożyczki można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt mieszkaniowy, samochodowy, ratalny oraz gotówkowy. Na skutek konsolidacji można też uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym bądź na karcie kredytowej. W zależności od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie teraz nie tylko banki, ale także parabanki, ale często wiąże się to z wyższymi kosztami kredytu lub nierentownymi dla klienta warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy finansowego, który pomoże wyszukać najdogodniejsze rozwiązanie.