Kredyt we frankach – pomoc prawna dla frankowiczów

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują polisolokaty bądź kredyty we frankachszwajcarskich. Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest bardzo szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Dodatkowo są to również postępowania o zwrot gotówki, unieważnienie umów bądź zmniejszenia salda zadłużenia.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię?

Należy postawić przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy posiadaczy kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom oraz prowadziła spory z bankami, takimi jak Getin Noble Bank, Bank Millennium, mBank oraz Raiffeisen Bank Polska. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze w trakcie wyboru kancelarii wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Istotne, żeby pierwszym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek innych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przejrzenia wymagają też inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria winna służyć rzeczowym wsparciem i wiedzą, jak również pomocą w sporządzaniu różnego rodzaju dokumentów: pozwu, reklamacji, zawezwania do próby ugodowej i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyty frankowe

Odpowiednio przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach i pragnie go np. przewalutować, powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za nieobowiązujące, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.