Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Co to takiego mass collect. Zdobądź więcej informacji.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji płatności masowych. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom własnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest w zasadzie niezmiernie proste. Polega na nadaniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie jego ID. Takie podejście zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest duża ilość klientów, a więc na przykład w prywatnych gabinetach, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, jak również wszelkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem dokonali oni wpłaty (tradycyjny przelew, przelew pocztowy lub przelew z karty). Zastosowanie mass collect wiąże się także z szybszym księgowaniem należności niż podczas księgowania manualnego, a równocześnie eliminacją ewentualnych pomyłek, które mogą przydarzyć się w trakcie tej czynności.

Czy warto wdrożyć usługę mass collect?

Choć mass collect nie jest obecnie dostępna we wszystkich bankach (mają ją między innymi wybrane banki spółdzielcze i ING Bank Śląski) wypada rozważyć jej zastosowanie w firmie, także takiej, która miesięcznie rozlicza poniżej setki faktur. Stosowanie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a więc śledzenie na bieżąco wpływających opłat) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co z czasem owocuje zwiększeniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]