Sprawdzaj przelicznik i wymieniaj euro na złotówki

Skieruj się tutaj, jeśli szukasz więcej informacji na temat kursu euro.

Euro to względnie młoda waluta, bowiem w formie monet i banknotów została wprowadzona do obiegu dopiero na początku XXI wieku. Jest ona obecnie głównym środkiem płatniczym w przeważającej części państw UE. Polska po dziś dzień nie spełnia przesłanek, umożliwiających wejście do strefy euro, co nie znaczy, iż jej obywatele nie używają tej waluty regularnie, czy to dokonując zakupów za granicą bądź też gromadząc oszczędności na koncie walutowym.

Pożytek z wprowadzenia euro w państwach przynależących do Unii Europejskiej

Powszechne stosowanie euro w krajach należących do Unii Europejskiej zauważalnie ułatwiło życie milionom mieszkańców Europy, tak w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Wspólna waluta oznacza przecież mniejsze trudności z obliczeniem ewentualnego zysku czy też kosztu podczas planowania m.in. transakcji międzynarodowych, co uprzednio powodu możliwych wahań kursów pomiędzy walutami w szeregu przypadków mogło okazać się błędną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa dodatkowo na swobodę podróżowania obywateli krajów członkowskich, którzy w zasadzie wcale nie muszą dbać o zaopatrzenie się w wystarczającą ilość banknotów w obcej walucie podczas wyjazdów zagranicznych. Teraz wystarczy im po prostu ich aktualna karta bankowa, a korzystając z niej za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów naliczanych przez bank przy każdej transakcji.

W kantorze internetowym szybko sprawdzisz aktualną cenę euro

Polska, mimo członkostwa w Unii Europejskiej od maja 2004 r., póki co nie sprostała wszystkim warunkom umożliwiającym wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako obywatele państwa członkowskiego UE regularnie kupujemy oraz prowadzimy interesy w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą na bieżąco sprawdzać aktualną cenę euro na stronach kantorów online, a równocześnie także szybko wymienić złotówki na euro bez potrzeby opuszczania domu. Wymiana euro przez internet przez wzgląd na mniejsze spready jest tańsza oraz łatwiejsza, bo można ją zlecić w dowolnej porze dnia (nawet w nocy!), a przeliczenie waluty odbywa się po kursach aktualizowanych co parę chwil, a nie – jak to najczęściej jest przyjęte w kantorach stacjonarnych i bankach – na podstawie średniego kursu z ubiegłego dnia.

Siedziba:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]