Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Wejdź na brabis.pl, żeby dowiedzieć się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się zwykle powodem niemałych kłopotów. Niewielkie podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistęksięgowego na etat, a ich właściciele nie zawsze umieją odpowiednio zarządzać finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli część z nas – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się w szczególności ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy specjalistom, zyskamy pewność, iż skutkiem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez US nie będzie wystawienie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu oraz funduszy – nie musimy troszczyć się o finansami samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Należy również napomknąć o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie ma już konieczności regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo spraw można koordynować z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się wyłącznie kosztami usług – podejrzanie niskie koszty obsługi nierzadko zwiastują jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci mają stosowne uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]