Jak wybrać salę na komunię i inne porady odnośnie jej organizacji

Lokal na komunię Kraków - sprawdź informacje o ofercie na palacradziwillow.pl.

Impreza komunijna jest dla dziecka tak samo wyczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, jako że to często pierwsza rzeczywiście wielka impreza rodzinna, na której dziecko jest świadome, iż cała uwaga skoncentrowana jest tylko na nim. Wobec tego rodzice robią wszystko, by ten dzień uchował się przez całe życie w jego pamięci.

Zaplanować przyjęcie w mieszkaniu czy znaleźć salę komunijną?

Jeszcze przed wysyłaniem zaproszeń na komunię rodzice muszą się zdecydować czy przyjmą gości w swoim domu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Goszczenie gości w mieszkaniu jest na ogół możliwe wtedy, jeżeli organizujemy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, lecz to już rzadkie sytuacje. Przyjęcia komunijne przeobraziły się w ostatnich dziesięcioleciach w głośne eventy rodzinne, na które zjeżdża się czasem ponad setka gości, toteż zwykle odbywają się w salach weselnych albo restauracjach. Jeśli planujemy wynająć najlepszy lokal, zalecamy zacząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak będzie ogłoszony termin przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym sporym problemem może być też znalezienie wolnego dostawcy cateringu, stąd zalecamy wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje na stałe z doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu menu na komunie. Niezbędne jest też to, aby lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, aby transport wszystkich gości z kościoła był komfortowy oraz szybki.

Organizacja komunii – zamów fotografa i animatora

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale i późniejszą zabawę gości. Zwyczajem są również stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Lokalu na komunię musi więc wyróżniać się cudownymi, schludnymi wnętrzami. Kolejnym plusem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich duża grupa, polecamy rozważyć zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas ciekawymi zabawami.
Naturalnie, goście obiadu komunijnego przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice przeważnie dają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednak nie będzie w negatywnie odbierane, jeśli zaznaczymy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie pewnych rodzajów upominków, np. quada czy zabawek militarnych.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]