Potrzebujesz więcej wiadomości o mikropigmentacji medycznej blizn? Wejdź na https://bit.ly/3IdmTL8
Blizny powstałe na skórze w wyniku rozmaitych przyczyn, wielu jednostkom przeszkadzają bądź wprowadzają je w kompleksy. Zakamuflowanie blizn na częściach ciała gdzie brak włosów jest trudne, lecz na brodzie czy głowie pomaga w tym zabieg mikropigmentacji.
Mikropigmentacja medyczna – blizny jakiego typu można w ten sposób ukryć?
Skóra to organ, który wyróżnia się wysokimi możliwościami odbudowy i zazwyczaj potrafi zregenerować się również po ciężkim uszkodzeniu. Lecz jej odtworzenie rzadko bywa całkowite. Po uszkodzeniu skóry w miejscu urazu powstaje zbliznowacenie, które częstokroć nie zanika do końca życia. Im poważniejsze obrażenia, tym większe prawdopodobieństwo, iż miejsce to potem będzie wyraźnie kontrastować z otaczającą go skóry. Do powstania blizn dochodzi w rezultacie poparzeń, urazów mechanicznych czy różnorodnych chorób, a czasami wręcz są efektem braku podjęcia bądź nieprawidłowego leczenia skaleczonego obszaru skóry. Blizny mogą tworzyć silne zwłóknienia odczuwalne w dotyku, ale bywają również tylko zmianą kolorystyczną na skórze. Jeżeli w rezultacie urazu dojdzie do uszkodzenia mieszków włosów, na tym fragmencie skóry nie będą rosnąć później nowe włosy, co w przypadku szram w linii szczęki bądź na głowie może doprowadzić u mężczyzn do kompleksów na tym tle. W takich sytuacjach można na szczęście zdecydować się na mikropigmentację medyczną blizn. W ten sposób można ukryć blizn w obrębie brody, w linii brwi oraz na głowie, które powstały w rezultacie oparzeń, uszkodzeń mechanicznych, a nawet po transplantacjach włosów metodą STRIP i FUE.
Usunięcie blizny na głowie – zabieg ten nie odtwarza włosów
Mikropigmentację można przeprowadzić jedynie na wygojonej bliźnie. Najczęściej do zatuszowania blizny potrzebny jest jeden zabieg, lecz zdarzają się także blizny potrzebujące 2-3 zabiegów u linergisty (tak zwie się specjalista przeprowadzający mikropigmentację). Należy zaznaczyć, że zabieg nie odtwarza włosów, ale przez punktowe wprowadzanie barwnika w górne warstwy skóry przyczynia się do tego, iż blizna staje się wręcz kompletnie niewidzialna. Jest to możliwe dlatego, że specjalista zawsze dokładnie dobiera odcień pigmentu do koloru włosów pacjenta poddawanego zabiegowi. Zależnie od obszaru skóry objętego zabiegiem, pojedyncza sesja mikropigmentacji blizny trwa od jednej do nawet pięciu godzin. Pigment z czasem traci swą intensywność aż finalnie znika, wobec tego aby wrócić do pierwotnego efektu konieczne są systematyczne zabiegi w kilkuletnich interwałach.
Siedziba:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]