Opieka nad grobem

Zleć sprzątanie grobów Kraków na www.pong-malopolska.pl.

Oblicze pomników zmarłych bliskich jest wyrazem naszego szacunku. Nie zawsze jednak znajdujemy chwilę, by się nimi zająć – nawet, jeśli nagrobki położone są w tym samym miejscu, w którym żyjemy. Szczególne trudności zaczynają się zaś, jeśli naszych krewnych pożegnaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w podobnych sytuacjach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie będziemy mieli czasu. Nie sprawia to jednak, że miejsca spoczynku są skazane na to, by zostać brudne – doskonałym rozwiązaniem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega opisywana pomoc?

Zainteresowanie opieką nad grobami – dlaczego tak popularna?

Na podobną pomoc stawiają nie tylko osoby, którym brakuje czasu – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym firm nietrudno spotkać również ludzi w podeszłym wieku, którzy na sprzątanie grobów zmarłych krewnych zwyczajnie nie mają siły. Przedsiębiorstwa, których domeną jest opieka na grobami często proponują również pochodne usługi, czyli montaż ławeczek oraz pomoc w załatwieniu przedłużenia opłaty lub poprawienia liter.

Ile kosztuje opieka nad grobami?

Stawki, które będziemy musieli zapłacić pracownikom czuwającym nad grobami naszych najbliższych są bardzo zróżnicowane. Zależne są w szczególności od zakresu pomocy – gdy zlecamy jedynie pojedyncze sprzątanie, zapłacimy od 30 do 40 zł. Jeśli jednak zależy nam, by firma czyściła grób regularnie, musimy pogodzić się z kosztem około czterystu PLN rocznie. Pamiętajmy, że koszty uzależnione są również od wielkości nagrobków, a najbardziej kosztowne okazuje się czyszczenie wieloosobowych grobowców.

Siedziba:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]