Pragniesz urządzić w firmie prawdziwą Wigilię? Zamów catering świąteczny

Catering świąteczny - więcej informacji o tej usłudze znajdziesz tutaj.

Ostatnie dni roku to okres, który spędzamy przede wszystkim z bliskimi, lecz imprezy świąteczne urządzane są też w firmach. Nieraz personel firmy organizuje je na własną rękę, własnoręcznie przyrządzając bożonarodzeniowe dania, lecz w większych zakładach pracy ten schemat działania nie zawsze jest skuteczny. Żeby więc pomóc sobie w kwestii przygotowania firmowych spotkań bożonarodzeniowych, zarówno tych w niewielkim gronie, jak i tych dużych, polecamy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – tradycyjne potrawy i smakowite specjały

Niewątpliwie na wigilijnym stole powinny stać rodzime świąteczne potrawy. To głównie dania rybne, np. chrupiący filet z karpia lub pstrąga oraz zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie również zupa grzybowa. Nie powinno zabraknąć też krokietów z kapustą i grzybami, które na ogół podawane są wraz z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez zimnych przekąsek, m.in. bez sałatki jarzynowej bądź śledzia w śmietanie. Warto również zadbać o słodki akcent na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy polecamy puszysty sernik, makowiec albo kutię z rodzynkami.

Na co zwrócić uwagę catering świąteczny?

Za planowanie świątecznego spotkania w firmie powinno się zabrać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy ustalić termin spotkania oraz dostosować go do harmonogramu urlopów pracowników. Umożliwia to ścisłe ustalenie przypuszczalnej liczby uczestników imprezy, a ostatecznie ułatwi zamówienie odpowiednią ilość porcji. Dobrym rozwiązaniem jest porozmawiać z zatrudnionymi o menu i wespół wybrać te propozycje z oferty firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Ważne jest też to, by mieć wiedzę czy ktokolwiek z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w deserach, albo są w załodze firmy wegetarianie. Dla tych osób należy zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące dania świąteczne przyjmują zamówienia przez większość grudnia, jednakże nie należy robić tego w ostatniej chwili.

Siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]