czyszczenie malware wordpress, usuwanie wirusów wp

Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

WordPress okazał się w ostatnich latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż liczbę stron oraz sklepów tworzonych z jego użyciem szacuje się obecnie na miliony. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są częstym celem ataków hakerów. W razie zainfekowania strony wirusem, niezbędne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak poznać zawirusowanego WordPressa?

Witryna internetowa wysyła spam? Nie możesz się zalogować? Wpisy na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? A może na stronie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci adresów? To raptem kilka z możliwych symptomów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takiej sytuacji wymagane jest szybkie działanie w celu usunięcia przyczyn infekcji, a następnie przywrócenia witryny internetowej do właściwego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron internetowych na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach cyberprzestępców należy zlecić specjalistom od tego typu zadań.

Jak przebiega usuwanie malware WordPress?

Spece podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych prowadzą wnikliwe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, jak również kod użytych na stronie wtyczek i motywów. W czasie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko dalszych infekcji. Jeżeli długookresowe zawirusowanie spowodowało dodanie strony do wykazu wykluczeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści mogą podjąć też wymagane czynności w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Regularne aktualizowanie CMS-a i używanych na stronie wtyczek jest szczególnie istotne, bowiem odwrócenie wszystkich efektów ataku hakerskiego nie gwarantuje, iż taki przypadek nie zdarzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]