Usługi prywatnego detektywa

Czym zajmuje się detektyw? Ten fach rozwija się już od XIX wieku, a użycie niezwykłych i fascynujących metod dedukcji znalazło swoje odzwierciedlenie w literaturze czego przykładem jest na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Samo słowo “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Praca detektywa opiera się na prowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z racjonalnego, logicznego myślenia i rozmaitych niejawnych metod dochodzenia. Na podstawie dowodów, faktów, przesłanek przeprowadza proces dedukcji co ma na celu zidentyfikowanie właściwych konkluzji. Prywatny detektyw prowadząc rozpoznanie zdarzenia zlecone przez klienta jest zobowiązany do posiadania licencji, gdyż jego zeznania mogą mieć ogromne znaczenie w sprawach sądowych czy czynnościach sprawdzających policji.

Zakres pracy detektywa

Coraz częściej korzystamy z pomocy prywatnych detektywów. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, gdzie każda drobna przesłanka czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Główny zakres takiej działalności to gromadzenie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących postępowań karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i dokumentów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Wysoki popyt na detektywów wynika z tego, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana trudno jest poprzeć dowodami nasze racje i argumenty. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a oświadczenia osób postronnych i świadków są przekłamane. Jedynie dobry detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.